סוד ההליכה על המים, טמון בידיעה היכן מונחות האבנים


פיתוח ושכלול מיומנויות ניהול משא ומתן נותן יתרון משמעותי למנהל המשא ומתן ומאפשר לו לנהל את התהליך באופן מקצועי ולא כחלק מהתנהלות אינטואיטיבית.
ההרצאות והסדנאות מיועדות לצוותים בארגונים וחברות, למנהלים בכירים ומנהלים בדרגות הביניים, הנדרשים לנהל משא ומתן עם לקוחות וספקים, מחוץ ובתוך הארגון.
ההרצאות והסדנאות משלבות ניסיון רב שנים אקדמי ופרקטי ומותאמות לארגון המזמין ולצרכיו.
בין הנושאים המוצעים:

משא ומתן עסקי בינ”ל ובן תרבותי

משא ומתן עסקי בין תרבותי, מפגיש את הנושאים ונותנים עם אתגרים הקשורים בהבנת הקוד הבין תרבותי והניואנסים של התרבות העסקית. הסדנה תעסוק בהבנת השוני התרבותי והקניית כלים והבנות לניהול משא ומתן חוצה תרבות, בניית תקשורת עסקית בין תרבותית אפקטיבית, תוך דגש על הבנת קוד ההתנהגות העסקית בתקשורת המילולית והבלתי מילולית, והנעה לקראת הסכמים ושיתופי פעולה.

תקשורת בלתי מילולית (‘שפת גוף’) במשא ומתן

הבנת שפת הגוף במשא ומתן מהווה יתרון כפול: היא מאפשרת מחד, להעביר את המסר שאנו רוצים בצורה אפקטיבית ומשכנעת. ומאידך, לקלוט מידע רב, כולל מידע שהנושא ונותן מולנו אינו מודע לו.
שימוש נכון בשפת הגוף חשוב מאוד בתהליך המשא ומתן, החל מיצירת הרושם הראשוני, קביעת ‘כללי המשחק’ הבלתי כתובים, זיהוי התנגדויות ומשברים וטיפול מהיר בהם ועד לשכנוע ויצירת הסכמות.
הסדנה תבחן את מכלול המרכיבים של ‘שפת הגוף’, בינהם: ישיבה או עמידה נכונה בעת משא ומתן, שימוש בקשר עין, קריאת הבעות פנים, זיהוי התנגדויות, מתח ולחץ, מסרים חבויים וסמויים בשפת הגוף, לבוש והופעה. שפת גוף מגדרית ובין תרבותית.

טיפול בהתנגדויות ומניעת משברים במשא ומתן:

ההרצאה מציעה מבט חדשני להבנת תהליכים של התנגדויות במשא ומתן. מדוע אנו מתנגדים? כיצד ניתן להבחין ולאפיין טיפוסים שונים של מתנגדים, לאתר את המקור להתנגדות ולטפל בו.
ההרצאה בנויה על מודל המאפשר זיהוי ואפיון מהיר של סוגים שונים של מתנגדים והתאמת הטיפול בהתנגדות באופן ייחודי לנושא ונותן שמולנו.

שאלה של סגנון: סגנונות ניהול משא ומתן

היכולת לשלוט בסגנון ניהול המשא ומתן הינה כלי רב עוצמה המאפשר התאמת הסגנון לסיטואציה ולצד שכנגד.
סדנה קצרה ותכליתית הכוללת אפיון הסגנון האישי באופן פרטני, באמצעות מערכת מקוונת שפותחה במיוחד לשם כך, הבנת החזקות והחולשות של הסגנונות הדומיננטיים שלנו ותרגול השימוש בסגנונות נוספים, במטרה למקסם תוצאות במשא ומתן.